~~~

Atrakcje

Marina Solna

Przystań jachtowa w Kołobrzegu posiada pełną infrastrukturę dla jachtów, każde stanowisko wyposażone jest we własne przyłącze wody i prądu, w marinie działa serwis jachtów oraz sklep żeglarski. Goście mają do dyspozycji restaurację, łazienki, pralnie z suszarnią. Teren mariny jest całodobowo chroniony i monitorowany. Czytaj więcej ...

Rejsy

W Marinie Solnej w Kołobrzegu stacjonują jachty i statki oferujące rejsy wędkarskie i widokowe. 

Czytaj więcej ...

Wyprawy wędkarskie z Kołobrzegu

Szeroki wachlarz możliwości: wędkowanie z brzegu, na rzece Parsęcie lub podczas organizowanych rejsów morskich, gdzie uczestnicy mają zagwarantowany posiłek, niezbędne akcesoria, licencję, ubezpieczenie

Czytaj więcej ...

Spływy kajakowe

Charakter rzeki Parsęty pozwala na organizowanie spływów na różnych jej odcinkach. Trasy mogą mieć od 16 do 36 km długości. Organizator zapewnia transport kajaków i osób, bezpieczny parking, możliwość połączenia wycieczki rowerowej ze spływem kajakowym. 

Czytaj więcej ...

Kajaki morskie

Osoby doświadczone w pływaniu kajakiem mogą wypożyczyć kajaki morskie i zmierzyć się z falami Bałtyku

Czytaj więcej ...

Kitesurfing / Windsurfing

Coraz bardziej popularne w Polsce sporty wodne: kitesurfing oraz windsurfing wymagają odpowiedniej siły wiatru, wystarczająco dużego akwenu, braku przeszkód. Takie warunki spełnia Jezioro Resko w Dźwirzynie, a dla bardziej wymagających Bałtyk. Polecamy: Centrum Sportów wodnych i zimowych Sun Sport, KiteSurfing Kołobrzeg.

SUP

Stand Up Paddle Board, czyli deska z wiosłem. Zabawa, relaks i trening zręcznościowy na świeżym powietrzu. Dla wszystkich, którzy chcą spędzić nad wodą kilka fantastycznych godzin surfując na dmuchanych deskach po falach Bałtyku, czy w nurcie rzeki Parsęty.

Czytaj więcej ...

Szlaki żeglarskie i regaty

Kołobrzeg to miejsce spotkań żeglarzy z Polski i Europy. Przypływają do Mariny Solnej, aby zwiedzać miasto lub brać udział w regatach, które odbywają się kilka razy w roku na Bałtyku i jeziorze przymorskim Resko k/Dźwirzyna. 

Czytaj więcej ...

Skutery wodne

skutery wodne to propozycja dla fanów sportów wodnych, spragnionych emocji i adrenaliny, 

Czytaj więcej ...

Rejsy na Bornholm

Bornholm, duńska wyspa na Bałtyku, leży zaledwie 100 km od Kołobrzegu. Statek Jantar przez cały rok prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm. 

Czytaj więcej ...

Turnieje i animacje na plaży

Plaża Milenium posiada strefę boisk do piłki nożnej, plażowej, z których nieodpłatnie korzystają turyści, a w sezonie letnim organizowane są na nich turnieje. 

Plaża Milenium zlokalizowana jest na wysokości Hotelu Wellness ProVita.

Baseny, strefa Spa

Nie bez powodu Kołobrzeg nazywany jest Centrum Spa. Znajduje się tu blisko 50 niecek basenowych. Polecamy oferty:

Aquacentrum Hotelu Aquarius Spa
Zdrowie & Spa Olymp II
Odnowa bilogiczna Sanatorium SAN
Zdrowie & Spa Olymp 3
Wellness & Spa Hotelu Wellness ProVita

 

Aquapark Milenium

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza przez cały rok do Aquaparku Milenium.

Czytaj więcej...

Lodowisko

Na terenie MOSiRu w Kołobrzegu w sezonie zimowym otwierane jest lodowisko, z wypożyczalnią sprzętu oraz serwisem. 

Czytaj więcej...

Festiwal Morsowania

Kołobrzeski Klub Morsów co roku na początku stycznia organizuje Światowy Festiwal Morsowania, na który zjeżdżają się fani zimowych kąpieli w przeręblu oraz hartowania organizmu.

Czytaj więcej...

Szlaki rowerowe

Kołobrzeg ma do zaoferowania dziesiątki kilometrów ścieżek i szlaków rowerowych w regionie. Niemal każdy hotel ma do dyspozycji Gości sprzęt rowerowy, a mieszkanców i turystów zapraszamy do korzystania z Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Dzięki temu miasto i okolice można zwiedzać w sposób ekologiczny, przyjazny środowisku i zdrowy. Czytaj więcej...

Jeździectwo

Zachęcamy do zwiedzania okolic Kołobrzegu z wysokości konia. Na spacery oraz naukę jazdy konnej zaprasza do swojego gospodarstwa agroturystycznego Klub Jeździecki Kaja z Grzybowa.

Czytaj więcej...

Golf

GOLF DRIVING RANGE i 9 dołków to miejsce przeznaczone do nauki gry w golfa oraz treningu zaawansowanych graczy. W golfa grać może każdy, niezależnie od wieku, płci czy tez kondycji ruchowej.

Czytaj więcej...

Tenis Park

Tenis Park Kołobrzeg to idealne miejsce na organizowanie obozów lub wczasów tenisowych, jak również na indywidualne rozkoszowanie się tenisem: 6 kortów zewnętrznych (mączka ceglana) i 2 korty w hali namiotowej (sztuczna trawa). Wszystkie korty posiadają profesjonalne oświetlenie.

Czytaj więcej...

Loty widokowe

Lotnisko w Bagiczu to poradzieckie lotnisko, którego częścią zarządza Aeroklub Bałtycki. W sezonie letnim organizowane są z niego loty widokowe i skoki spadochronowe. Od 2012 roku lotnisko w Bagiczu zostało otwarte dla ruchu czarterowego i turystycznego małych samolotów. Czytaj więcej...

Kołobrzeg Biega

Kołobrzeg to miasto biegaczy. Biegają mieszkańcy, turyści. Na imprezy biegowe przyjeżdżają goście z Polski i zagranicy. Kołobrzeg cyklicznie organizuje Bieg Zaślubin, Kołobrzeg Maraton, Kids MaratonBieg Śniadaniowy, Bieg Niepodległości. Co sobotę, o godz. 9.00 przy pomniku Sanitariuszki w parku nadmorskim starują uczestnicy Parkrunu, na które zapraszamy naszych Gości. Czytaj więcej ...

Kołobrzeski Festiwal Zdrowia

Kołobrzeg posiada bogatą infrastrukturę rekreacyjną i sportową: ścieżki rowerowe, spacerowe, szeroką plażę, ok 50 basenów, korty, boiska. Nikt nie może się u nas nudzić.

Kołobrzeski Festiwal Zdrowia 2014
Kołobrzeski Festiwal Zdrowia 2014

Kołobrzeski Park Linowy

Park zlokalizowany jest w centrum miasta. Jego konstrukcja obejmuje 3 trasy o rosnącym stopniu trudności. Każda posiada wejścia i zejścia (za pomocą drabin, siatek, lin itp.), zestawu platform mocowanych do drzew, stanowiących punkty „przesiadkowe", oraz zamontowanych pomiędzy nimi atrakcjami z wiszących mostków, kładek, lin, siatek, rur itd.. Czytaj więcej ...

Kręgle

Turnieje bowlingowe to okazja do rozrywki dla całej rodziny i grupy znajomych.

Czytaj więcej ...

Bilard

Bilard .... rozrywka na deszczowe dni. 

Czytaj więcej ...

Restauracje

 

Obiekty Kołobrzeg SPA polecają dania przygotowane na bazie produktów od lokalnych dostawców, ekologiczne i zdrowe w stylu slow food.

Restauracja Horyzont w Hotelu Aquarius

Restauracja ProVita

Restauracja w Olymp 3

Kultura

Kołobrzeg to miejsce, gdzie na dobre zagościły takie wydarzenia kulturalne jak:

RCK PRO Jazz Festiwal
RoCK Festiwal
Muzyka w Katedrze
Interfolk
Kołobrzeg Suspense Film Festival
Sunrise Festival

 

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Latarnia morska - najbardziej rozpoznawalne miejsce w Kołobrzegu, symbol miasta i zwiastun dobrej nowiny dla żeglarzy. Widok zachodu słońca z latarni - niezastąpiony.

 Czytaj więcej ... 

Hortulus

Ogrody Hortulus w Dobrzycy, zlokalizowane między Koszalinem a Kołobrzegiem, to unikatowy kompleks ogrodów pokazowych, tworzony od ponad 25 lat. Miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Kompleks Hortulus składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis z wieżą widokową i największym na świecie labiryntem grabowym.

Czytaj więcej ...

 Kalendarium wydarzeń i atrakcji w Kołobrzegu