~~~

Wellness

Czym jest wellness?

 

Coraz więcej obcych słów wnika do naszego języka codziennego. Jednym z nich jest wellness. Gdyby je rozłożyć na części pierwsze, to słowo well jest przysłówkiem i oznacza dobrze. Końcówkę –ness dodaje się, by stworzyć rzeczownik. W tym zestawieniu well+ness to stan, kiedy jest dobrze – taki dobrostan. Brzmi dziwnie, prawda? Pewnie dlatego określenia wellness nie próbowano na siłę tłumaczyć. Poza tym w oryginale brzmi lepiej, no i co tu ukrywać: bardzo szybko rozgościło się w branży spa.

 

Kiedy czujesz wellness?

 

Wellness jest wtedy, kiedy zdajesz sobie sprawę, że Twoje zdrowie jest dla Ciebie bardzo ważne i kiedy swoimi świadomymi wyborami poprawiasz jego jakość. To wtedy, gdy zaczynasz zwracać uwagę na detale, które stanowią o jakości Twojego życia. 

Wellness to dążenie do równowagi pomiędzy różnymi sferami życia: tym co dotyczy nas bezpośrednio i reszty świata. Między obowiązkami i relaksem. Wellness to dbanie o emocje, o długość, jakość i porę snu. To także aktywność fizyczna i odpoczynek z nią związany.

Aby poczuć wellness potrzeba zatrzymania. Wygospodarowania chwili tylko dla siebie. Spojrzenia wewnątrz siebie. Jednemu wystarczy relaks z książką i długi spacer. Drugiemu zamknięcie oczu, mantra i ćwiczenia jogi. Są osoby, które by odpocząć potrzebują przestrzeni, spojrzenia w horyzont lub kontaktu z przyrodą.

Tu w Kołobrzegu

 

Dla nas, mieszkających w Kołobrzegu, wellness jest wtedy, kiedy po pracy wychodzimy do parku nadmorskiego na spacer. Relaksujemy oczy i umysł. Latem idziemy na plażę i tak jak inni kładziemy się na gorącym piasku. Spacerujemy albo biegamy po ścieżce zdrowia i łapiemy endorfiny na świeżym powietrzu. Czasem szwędamy się boso po plaży. Wellness to dla nas morsowanie w Bałtyku od października do kwietnia, energiczne spacery z kijami Nordic Walking do Ekoparku i wyprawy rowerowe po okolicy. Wellness to sauna, basen, joga albo zabiegi relaksacyjne. 

Różne drogi prowadzą do wellnessu

 

Wellness to balans umysłu i ciała. Kiedy równowaga energetyczna zostaje zachwiana, a czasu nie ma wiele, zawsze zostaje możliwość korzystania z dobrodziejstw wszelkiego rodzaju terapii. Gdzie jak gdzie, ale w Kołobrzegu jest w czym wybierać. W końcu dbamy tu o wizerunek największego uzdrowiska i największego centrum spa w Polsce.

No właśnie… spa. W zasadzie wellness i spa to dwa określenia, które nieprzerwanie towarzyszą nam w codziennej pracy tutaj w Kołobrzeg SPA.

Dodaj komentarz